Izstāde „Kur tu vēlies apsēsties?”

23. jūlijā Starptautiskajā mākslinieku rezidencē Pedvāle tika atklāta objektu un instalāciju izstāde „Kur tu vēlies apsēsties?”. Atklāšanā pianists Artūrs Liepiņš atskaņoja četras Frederika Šopēna Mazurkas. Izstāde apskatāma līdz 30. jūlijam.

Mākslinieces Athanasia Karampela (Grieķija) un Jennifer Bockelman (ASV) ir pavadījušas 3 radošā darba nedēļas Starptautiskajā mākslinieku rezidencē Pedvāle, kā rezultātā tapusi izstāde „Kur tu vēlies apsēsties?”.

Atanāzijas Karampelas instalācija „Kur tu vēlies apsēsties”” aicina cilvēkus noteikt savas dzīves skatījuma perspektīvas, ejot vai nu pretī materiālās pasaules iluzionistiskajai izdabāšanai, vai grūtajam, bet pazemīgajam morāles un garīgās brīvības ceļam. Jaucot pasaku poētismu ar akadēmisko reālismu un izmantojot sienas gobelēna izšuvumu un gatavus priekšmetus, māksliniece mēģina uzdot jautājumus par to, kas ir patiesība šajā pasaulē, kurā mēs dzīvojam.

Savukārt bibliotēkas telpā izstādītas Atanāzijas Karampelas personīgās ceļojumu piezīmes. Starp grāmatām plauktos izkārtoti zīmējumi un izgriezumi, kas galvenokārt tapuši iedvesmojoties no Latvijas dabas un tradīcijām.

Dženifera Bokelman objektu sērija „Iztēles stadijas”. 3 skulptūras, kas attēlo dzīvās būtnes attīstību no kūniņas. Kāpurs, kuram ir sava forma un struktūra, iekūņojas, lai pēc laika pārvērstos taurenī – pavisam jaunā formā un saturā. Tāpat arī ideja iekūņojas un, caur mākslinieka radošo darbu radošajā telpā, piedzimst jaunā formā.