Restaurēta Pedvāles lāde

25. februārī ar Ojāra Feldberga performanci tika atklāts restaurētais Pedvāles Starptautiskās mākslinieku rezidences interjera priekšmets – 19. gs. lāde. Restaurācijas darbus veica restaurātors Uģis Baļļa un kalējs Ainars Rullis. Restaurācijas darbi veikti ar LR Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Par atklāšanas performances iedvesmas avotu kalpoja tikšanās ar kādreizējo muižas īpašnieku Firksu ģimenes pārstāvi – Volfu Dītrihu Brīvkungu fon Firksu-Burgstalleru (Wolf-Dietrich Freiherr von Fircks-Burgstaller), kurš dalījās savās atmiņās par šo lādi. Šī lāde esot vērta vaļā divas reizes gadā, mainoties ziemas un vasaras sezonām. Tā kā tā ir tik liela un ir ļoti neparocīgi celt mantas no tās ārā un iekšā, tad parasti tika izvēlēts kāds bērns no muižas saimes, kurš tika iecelts lādē un palīdzēja veikt šo procesu. Lai drēbes lādē saglabātos svaigas un tiktu pasargātas no kaitēkļiem, starp drēbju kārtām tika likts biezs slānis ar lavandām.

Atklāšanas reizē performatīvā veidā tika atkārtotas šīs darbības, ievietojot lādē ziemas sezonas apģērbu gabalus un izceļot no tās vasaras sezonas drēbes.