Izstāde “Ignorētā lēnuma dzeja”

Starptautiskās mākslinieku rezidences „Pedvāle” izstāžu zālē no 20.jūlija līdz 9.augustam skatāma Athanasias Karampelas (Grieķija)  izstāde “Ignorētā lēnuma dzeja”.

Athanasia Karempela stāsta: „Veids, kā iedziļināties ainā, būtu sākt ar klusumu no punkta, kurā tiek pārtraukts dialogs. Lēnums iejaucas klusumā un uz mirkli nostabilizē dzejas plūdumu, lai novērotu parodisko un iekļautu to mūžīgajā.
Mani darbi tiecas aptvert klusuma un suģestējošas scenogrāfijas vidi, kur mierīgums rodas no neizbēgamā pieņemšanas. Tas ir par poētisku sapni, kas atbrīvo tīras idealizācijas sfēru, kas neko neidealizē un ir brīva no kaislību un vēlmju nastas.
Divas dažādas hronikas atceļ kustību. Figūras imobilizē kustību, vizualizējot laiku un klusumu. Lēnums no savas puses attālina tos kustīgos elementus, kas virza redzamā poētiskās pieejas. Tādējādi reālistiskas kompozīcijas formas pastāv līdzās alegoriskām ainām, it kā nerakstīta pilnības vai brīvības mūzika. Viņi visi beidzas ar poētisku attēlu, kam ir pašam sava laime, lai kāda būtu attēlojamā drāma.
Šis attēls ir iespējams tikai tur, kur ir lēns temps, jo dzeja saglabā vizuālās pasaules minimuma, intīmo un mīklaino komponentu bagātību”.

Foto Zigmārs Šteins un Ojārs Feldbergs.