Pedvālē rezidē Vācijas-Latvijas mākslinieču apvienība “Micēlija”

Sestdien, 2023. gada 23. septembrī Pedvāles mākslas rezidences izstāžu zālē un mākslinieku darbnīcās notika atvērtā radošā diena Vācijas-Latvijas mākslinieču izstādē “Micēlija. Tīklojums”. Izstādes apmeklētāji iepazinās ar 11 mākslinieču darbiem, piedalījās spiritisma seansā mākslinieces Sabīnes Šlunkas vadībā, iesaistījās automātiskās zīmēšanas darbnīcā pie Silkes Bahmanes un japāņu tušas glezniecības meistarklasē pie Karinas Frēlihas. Tāpat notika svinīga pašizdotas mākslinieču grāmatas “Womanifesta” atvēršana, kuras mērķis ir palīdzēt rosināt jaunus radošu sieviešu sadarbības tīklojumus.  “Micēlijas” tīklojumā viesus aicināja iesaistīties arī Patrīcija Linke ar momentfoto akciju “Pievienojies mums!”.  Vakara noslēgumā viesi sēdās pie “Sarunu galda”, lai pēc Penelopes Ričardsones ieteikumiem baudītu sarunas par radošu cilvēku izdzīvošanas stratēģijām piecās kārtās.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00 līdz 30.septembrim.

Izstādē ir pārstāvētas mākslinieces no Vācijas Silke Bahmane (Silke Bachmann), Karīna Frēliha (Karin Fröhlich), Patrīcija Linke (Patricia Lincke), Penelope Ričardsone (Penelope Richardson), Sabīne Šlunka (Sabine Schlunk) un mākslinieces no Latvijas – Gundega Evelone, Laura Feldberga, Rasa Jansone, Guna Millersone, Ingrīda Pičukāne un Sandra Strēle.  Izstādes kuratore Laura Feldberga. Izstādes scenogrāfija un iekārtojums – Gundega Evelone. Publisko aktivitāšu programma – Diāna Popova.

Mākslinieces Pedvāles mākslas parka rezidencē uzturas no 18. septembra līdz 1. oktobrim, šajā laikā gan strādājot pie individuāliem un kolektīviem mākslas projektiem, izmēģinot dažādas jaunas mākslas tehnikas, piemēram, audumu eko druku vai papīra veidošanu no sēnēm, gan dodoties vietējās vēstures un kultūras izziņas ekspedīcijās Talsu novadā.  Par sirsnīgu uzņemšanu un interesantiem stāstiem jāpateicas Talsu novada muzeja speciālistēm Gunai Millersonei un Ingai Pētersonei, Sabiles vēstures apzinātājai Ivetai Sērumai, māla meistariem Diānai Dzelmei un Naurim Galviņam no “Ciparnīca Tals’ Keramik`”, māksliniekam Andrim Vītolam, novadpētniekam un Nurmes muižas gidam Aldim Denčikam, Nurmes baznīcas draudzes pārstāvei.

“Micēlijas” kolektīvu Pedvālē apmeklēja arī mākslas kuratores no Rīgas – Jana Kukaine, Kristiāna Kārkliņa un Zane Zajančkauska, lai piedalītos Gundegas Evelones transformatīvajā performancē “Apokaliptiskā pirts”, kā arī apspriestu sadarbības iespējas nākotnē.

Radošā mākslinieču rezidence “Mycelia Supervivo” un izstāde notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Gētes institūta Rīgā, Minhenes pilsētas Mākslas un kultūras departamenta un Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Foto: Dainis Kārkluvalks, Diāna Popova