Performances Pedvālē

Augustā, Starptautiskajā mākslinieku rezidencē Pedvāle, tika īstenotas vairākas performances.

Māksliniece Mirjana Medojevič (Melnkalne/Slovēnija)  īstenoja 5 performanču sēriju iekštelpās un ārtelpā, iedvesmu gūstot apkārtējā vidē un improvizējot ar rezidencē atrodamajām lietām un priekšmetiem. Performanču sērijas „Zilināšana – piecas skices teātrim” koncepcija balstīta Viljama Bleika dzejā.

Māksliniece Anna Zakelja (ASV/Slovēnija) ir attīstījusi savu autortehniku – attēlu projicēšanu uz lieliem audekliem, kas veidoti no zeķubiksēm. Zeķubikšu gabali ir sašūti kopā, veidojot rakstu un daļēji necaurspīdīgu ekrānu projekcijām. Tādējādi projicējamais attēls projicējas gan uz audekla, gan uz virsmas, kas ir aiz tā. Tas rada attēla dubultošanos, kā arī tā izmaiņas atkarībā no tā, kas atrodas zem audekla pārklāja. Tehnikas pamatā ir Rožē Keluā (Roger Caillois) vides aicinājums attiecībā uz indivīdu, kas tiek izmantots īpaši saistībā ar sievietes ķermeni un to kā “skatiens” to ietekmē.

Rezidences laikā māksliniece izmantoja Ojāra Feldberga skulptūru „Atvērtais akmens”, kas eksponēta Pedvāles mākslas parkā. Performance tika īstenota gan nakts, gan dienas laikā, pašai māksliniecei performējot aiz zeķubikšu audekla. Annas Zakeljas performanču fotodoumentāciju veica Zigmārs Šteins.