Jūlijs mākslinieku rezidencē

24.jūlijā interesentiem bija iespēja apmeklēt Starptautisko mākslinieku rezidenci „Pedvāle”, lai iepazītu jūlijā rezidencē mītošos māksliniekus.

Māksliniece no Somijas Yasmine Pekonen sniedza mākslas terapijas meistarklasi. Tajā 10 Taslu novada iedzīvotājiem bija iespēja iepazīt un apgūt terapeitiskās mākslas dienasgrāmatas veidošanas principus un tehnikas. Ikdienas ieradums veidot mākslas dienasgrāmatu var būt īpaši noderīgs rīks, lai mūsu dzīvē nestu skaidrību. Tas var likt mums apzināties iekšējos uzvedības modeļus pilnīgi jaunā veidā. Ikdienas prakse mākslas radīšanā arī var atklāt mums mūsu psihes pārvērtības to rašanās laikā.

Māksliniece no Polijas Iza Moczarna-Pasiek jūlija rezidences laikā iedziļinājās latviešu folklorā un īpašu uzmanību pievērsa sievišķajiem aspektiem tajā. Rezidences noslēgumā, 24. jūlijā, Pedvāles Elku liepas pakājē viņa īstenoja performanci „Pie zemes”.

Savukārt māksliniece no Zviedrijas Lisa Vipola rezidences laikā veidoja šamaņu instrumentus – bungas, grabuli, spieķi un citas. 24.jūlijā māksliniece vēra savas darbnīcas durvis un ikvienam bija iespēja vērot instrumentu tapšanas procesu, apskatīt jau gatavās lietas un aprunāties ar mākslinieci. Lisa Vipola uzturējās mākslinieku rezidencē ar The Swedish Arts Grants Committee finansiālu atbalstu.