Skulptūru ansamblis „Latvijas ainava”

Šogad tēlnieks Ojārs Feldbergs atzīmē 75 gadu jubileju un Pedvāles mākslas parkā, īpaši izveidotā vietā uz kalna, kuru aptver daudzveidīga dabas ainava, ir uzsākta skulptūru ekspozīcijas „Latvijas ainava” iekārtošana.

Skulptūru ansambli veidos skulptūras, kuras atveido Latvijas ainavu — „Ozols”, „Pļava”, „Bērzu birzs”, „Tīrums”, „Aizsalusi upe”, „Rija”, „Ezers”, „Ābeļdārzs”, „Mežs” mijiedarbībā ar dabas parādībām – „Rīta mākoņi”, „Mākoņos sapinies zibens”, „Lietus mākonis”, „Sniegputenis”, „Vējš”, „Varavīksne” –, kā arī „Saule — rīts, diena, vakars” un „Mēnesnīca”. Skulptūru ansamblis tiek integrēts esošajā dabas ainavā un kā mākslas darbs būs uztverams procesā, aplūkojot granīta laukakmeņos izkaltās skulptūras un vērojot apkārtējo dabu, uztverot tās norises gadalaiku procesos un diennakts ritmā.

Šobrīd parka apmeklētājiem apskatāmas Ojāra Feldberga skulptūras „Pļava”, „Tīrums”, „Ezers”, „Saule — rīts, diena, vakars” un „Lietus mākonis”, ”Bērzu birzs”. Ekspozīcija tiks papildināta ar pārējām iecerētajām skulptūrām tuvāko gadu laikā.