Latvijas karogs

2021.gada 18.jūnija pēcpusdienā Pedvāles mākslas parkā norisinājās audiovizuālā pasākuma „Latvijas karogs” filmēšana un tiešraides translācija TV 9 pakalni Facebook kontā. Pasākums bija veltīts “Likuma par Latvijas Republikas karogu un ģerboni” pieņemšanas simtgadei.

2020.gada maijā Ojārs Feldbergs Pedvāles mākslas parkā izveidoja vides mākslas objektu „Sapulce”, kas veltīts LR Satversmes sapulcei. Objektu veido 152 akmeņi – Satversmes sapulces deputāti – , kuri laika posmā no 1920. gada 1. maija līdz 1922. gada 7. novembrim sacerēja un pieņēma Latvijas Satversmi, un izstrādāja likumus par Latvijas himnu, karogu, ģerboni, Agrāro reformu un citus valstij nozīmīgus dokumentus.

18.jūnijā pie vides mākslas objekta „Sapulce” pulcējās 68 dejotāji no Pastendes deju kolektīviem „Spriganis”, „Austris”, „Dzalksti” un „Jumalēni”, Stendes deju kolektīva „Teika”, Sabiles amatierteātra dalībnieki, lai simboliski veiktu 1921.gada 15.jūlija LR Satversmes sapulces deputātu vēsturisko balsojumu par „Likumu par Latvijas republikas karogu un ģerboni”, kurā Likums tika pieņemts ar 68 balsīm „par”, neviens nebija „pret” bet „atturējas” 30 deputāti.

Satversmes sapulces “deputātus” svinīgi uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits, kurš savā uzrunā sacīja: “Es šodien vēlos simboliski uzrunāt jūs, godātie Satversmes sapulces locekļi. Pirms 100 gadiem un trim dienām jūs, godātie tautas priekšstāvji, Satversmes sapulcē lēmāt savai tautai un savai valstij divas nozīmīgas piederības zīmes. Tie ir ģerbonis un karogs, kas līdzās mūsu himnai lakoniski un pašapzinīgi ietver latviešu tautas un valsts identitātes kodu. Tajos ierakstīts tautas pagātnē noietais un nākotnē vēl ejamais ceļš.”

Pasākumā piedalījās arī LR kultūras ministrs Nauris Puntulis, Jauniešu koris „Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā. Pasākumu vadīja Māris Andersons.

Biedrība „Pedvāle” pateicas LR Kultūras ministrijai par finansiālu atbalstu pasākuma īstenošanā.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus saistībā ar COVID19 pandēmiju, pasākumu nebija iespējams vērot klātienē, taču pasākuma ieraksts skatāms TV 9 pakalni Facebook kontā

https://fb.watch/v/13qF7x7EZ/